Sümerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler Arif Tekin

Sümerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler

Sümerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler isimli kitabın yazarı Arif Tekin olarak belirtilmiştir. Arif Tekin, Sumerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler, adlı incelemesinde, kutsal kitapların tarihteki izini sürerken, Sumer tabletlerinden ve birçok kaynaklardan yararlanarak okuru aydınlatıyor.
Kâinatın, insanın yaratılış efsanesini; cennet, cehennem inancını, eğitim, adalet, demokrasi ve de yaşamın birçok kavramını kutsal kitaplardan ve öncesinden araştıran yazar, karşılaştırmaları en uç noktalara taşıyarak yeni bir tartışmanın kapısını aralıyor.
Sorgulamalarını beşbin yıllık belgeler ışığında yaparken, yanıtlarıyla birçok karanlık noktanın da aydınlanmasını sağlıyor. Dinsel öğelerin, günümüz koşullarındaki kimliğini çözümleyen “Sumerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler” kitabı, kutsal kitapları ve peygamberleri insanla yanyana getirirken, dinlerin eski inançların üzerine kurulduğunu belirtiyor.
Arif Tekin, daha önceki çalışmaları olan “Kuranın Kökeni” ile “Muhammed ve Kurmaylarının Hanımları”nı “Sumerlerden İslama Kustal Kitaplar ve Dinler” ile bir adım daha ileriye taşıyarak Aydınlanma hareketimize omuz veriyor.

Sümerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler kitabının sayfa miktarı : 268
Sümerlerden İslama Kutsal Kitaplar ve Dinler kitabı Türkçe olarak yazılmıştır.

Konu : , , ,
Kategori : Din, Kitap